Charakterystyka innowacji
  
 
 

"MAKING NEW FRIENDS"

Innowacja pedagogiczna oznacza, że podczas realizacji projektu nauczyciele zastosowali w pracy z uczniami różnorodne metody nauczania oraz nowe podejścia i kreatywne rozwiązania. Bardzo istotnym działaniem jest umożliwienie uczniom przejmowania inicjatywy i stania się siłą napędzającą projekt, a także zachęcanie od do tego.

Innowacyjne działanie to takie, które będzie miało charakter nowości i unikalności. Realizacja projektu eTwinning jest doskonałym przykładem wymienionych wyżej działań., Program eTwinning jest fantastycznym rozwiązaniem połączenia treści przewidzianych w podstawie programowej z zainteresowaniami uczniów. Jest to również wspaniały sposób na poszerzenie wiedzy i umiejętności nie tylko uczniów, ale też nauczyciela.

Projekty eTwinningu to także wielka lekcja międzykulturowa dla uczniów i nauczycieli. Główną myślą projektu jest współpraca szkół partnerskich, wzajemna inspiracja i zachodzenie interakcji pomiędzy szkołami. Taka forma pracy z dziećmi umożliwia upłynnienie komunikacji uczniów w języku obcym.

Projekt innowacyjny to taki, który w dużym stopniu angażuje uczniów do pracy, ponieważ to oni odgrywają w nim główna rolę, a nauczyciel jest koordynatorem nadzorującym postęp prac.

Jednym z podstawowych atutów jakie posiada realizacja projektu eTwinning jest dla mnie swoboda działań, jaką zapewnia platforma, na której pracujemy. Jest to "przestrzeń innowacyjna", do której dostęp ma każdy z nas, nie tylko podczas zajęć, ale również w domu. Sami jesteśmy kreatorami własnych działań, nie musimy pracować według wskazanych odgórnie wskazówek. Poprzez posiadanie własnych kont na portalu eTwinning uczniowie czuja się wartościowi, pewniejsi siebie, wiedzą, że mają możliwości swobodnych ruchów, a także zawsze mogą liczyć na pomoc nauczyciela, który w takim projekcie jest ich partnerem.

Głównym celem projektu "Making new friends" jest poszerzenie umiejętności i praktyka języka angielskiego na różnych płaszczyznach: czytanie, mówienie, pisanie i słuchanie w innowacyjny, a nie tradycyjny sposób.

Making new friends - czyli zawieranie nowych przyjaźni będzie bazą do praktykowania języka obcego. Wszelkie działania, komunikacja z partnerami zachodzić będzie za pomocą języka obcego.

Naszą szkoła partnerską jest turecka szkoła podstawowa HAYRÍYE KAYRAKLI ORTAOKULU w mieście Bağcilar. Uczniowie z tejże szkoły są w wieku 10-12 lat.

Realizując niniejszą innowację pragnę zachęcić dzieci do wychodzenia z inicjatywą, do podejmowania własnych działań, do poszerzenia wiedzy z zakresu obsługi komputera i wszelkich narzędzi z nim związanych, a przede wszystkim do przełamania powszechnie panującej bariery językowej.

Chciałabym, aby moi uczniowie - "uczniowie z małej wiejskiej szkoły" wiedzieli, że mogą współpracować z rówieśnikami z innego krańca świata.

Innowacja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców.


Autorka i realizatorka innowacji - Izabela Bączyńska-Kurpiela

Załączniki:
 
 
Witryna wykorzystuje mechanizm ciasteczek (ang. cookies) w celach
sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
Edycja strony www - oprogramowanie n4CMSRealizacja: new4mat.com Sp. z o.o.